Opencart SEO – Nedir? Opencart SEO Nedir? Opencart SEO Çalışma Rehberi: 2023

Günümüzde, büyük ölçüde internet kullanımının artmasına bağlı olarak web sitelerinin sayısı ve çeşitliliği artmıştır. Web sitelerindeki artışın büyük bir kısmı e-ticaretten kaynaklanmaktadır. Hızlı ve yoğun büyüme rekabeti de beraberinde getirmiştir. E-ticaret kavramının internet tabanlı olması, arama motorlarının sıralamalarını, itibarlarını ve popülerliklerini belirlemede büyük rol oynamaktadır.

Opencart SEO bir arama motoru optimizasyon aracıdır.

Opencart, e-ticaret siteleri için oluşturulmuş PHP dilinde yazılmış bir kod sistemidir. E-ticaret siteleri için PHP kod sistemi olarak da bilinen Opencart, PHP tabanlı bir kod sistemidir. Herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan e-ticaret sitenizi kurmanızı sağlayan kullanımı kolay bir sistemdir.

Opencart Seo, Opencart sistemini kullanan bir web sitesinin optimizasyonunu ifade eder. OpencartSeo’nun amacı bir e-ticaret sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak, sitenin aramalardaki durumunu iyileştirmek ve verimliliğini arttırmaktır. Günümüzde birçok e-ticaret sitesinde kullanılan OpencartSeo, sitedeki kontrol panelini yönetmek için de kullanılır.

Opencart’ın SEO Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Opencart dünya çapında birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır. Bu açık kaynak kodlu sistem MySQL Veritabanına sahiptir. Opencart site için SEO imkanı sunan kurulumu çok kolay bir kod sistemidir. Opencart seo ayarları manuel olarak yapılabildiği gibi Opencart kurulduktan sonra eklentiler ile de yapılabilmektedir. Bir e-ticaret Sitesinde Opencart Seo Ayarları temel ve en önemli adımlardan biridir.

Opencart SEO Url Kullanımı – Ayarlar

Seo Url, bilindiği üzere arama motoru algoritmalarına uyum sağlamak, kullanıcı kazanmak ve popülerliğini arttırmak isteyen web siteleri için önemli bir araçtır. Seo Url, e-ticaret sitelerinde kategori veya ürün tanımlaması yaparken başlıklar ile arama motoru dostu bir url oluşturmayı içerir.

Opencart Seo Url, bir e-ticaret sitesinin düzgün çalışması için gereklidir. Opencart Seo URL’sini etkinleştirmek için hosting hesabından ve admin panelinden bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Öncelikle Opencart yönetim paneline gitmelisiniz. Oraya ulaşmak için adımları izleyin. Sistem>mağazalar>mevcut mağazayı düzenle>sunucu sekmelerinde SEO URL’sini kullan seçeneğini “evet” olarak değiştiriyoruz.

Değişiklikleri yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmayın. SEO URL Sekmesinde siteye girilecek ürünlerin detaylarını anlatıp istenilen SEOURL öğesini işleyerek Seo Ayarlarının manuel olarak nasıl yapılacağını anlatıyoruz. product-name.html veri sekmesinde SEO anahtar kelimesini yazan alan olacaktır. Son adım ise hostunuza bağlanıp ana dizinde bulunan htaccess. txt Dosyasının . t xt Textini silip htaccess‘e dönüştürmek. Herhangi bir eklenti kullanmadan Opencart Seo ayarını manuel olarak nasıl yapabilirsiniz sorusu açıklığa kavuşmuş olacaktır.

Seo URL’leri deneyim ve büyük özen gerektiren karmaşık bir iştir. Bunun sürekli ve düzenli olarak yapılması gerekir. Sıralama kriterlerini karşılayana kadar bunun bir anlamı olmayacaktır. Örneğin aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Bir e-ticaret sitesinin URL’si için OpencartSeo kullanılacak. “Ev Giyim” ana kategorisine “kadın giyim” alt kategorisini eklediniz. OpencartSeo aşağıdaki URL’yi kullanmalıdır:

Kadın ev kıyafetleri

OpencartSeo URL Kullanımı, bu kategoride yeni bir alt başlık göründüğünde kullanılır.

Ev kıyafeti giyen kadınlar için üstler

Formda gönderilmesi gerekmektedir.

Opencart SEO Modülü

OpencartSeo Modülü siteniz için harika bir eklentidir. Manuel ayarlamalar gerektirmez ve CMS’de otomatik olarak çalışır. OpencartSeo Modülü seo ve URL bölümlerini tamamlamayı kolaylaştırır. OpencartSeo Modülü her e-ticaret sitesi için olmazsa olmazdır. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olmak için h etiketlerini otomatik olarak doldurur. OpencartSeo Modülü kategori veya alt kategori bazında SEO uyumlu link uzantıları oluşturur.

Opencart SEO Modülü Ücretsiz

Özellikle e-ticarete yeni başlayanlar ve fazla sistem bilgisi olmayanlar için internet üzerinde birçok OpencartSeo Danışmanı ve OpencartSeo Paketleri bulunmaktadır. OpencartSeo Modülü Ücretsiz ise herkesin kullanımına açıktır. Opencart’ın kod sistemi açık kaynak veritabanının bir parçasıdır ve bu nedenle erişilebilirdir. OpencartSeo Modülü Ücretsiz, Opencart forumları tarafından desteklenir ve kaynaklara ilgili web sitelerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Opencart SEO eklentisi

Deadcow auto seo ve edSeo OpencartSeo Plugin oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız eklentilerdir. Eklenti sisteme kolayca kurulabilir ve modüler bölümden yönetilebilir. Modüler bölümdeki eklentiler yönetici alanında OpencartSeo ayarlarını ve OpencartSeoURL ayarlarını yapmanıza yardımcı olur. Modüller için eklentiler, modül bölümüne sahip olduğunuzda çok hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulabilir. Manuel ayarları kullanarak, info.html formundaki her URL uzantısını manuel olarak girmek yerine, OpencartSeo her ürün ve kategori için otomatik olarak oluşturulacaktır.